כל בית צריך מרפסת

כל בית צריך מרפסת

ים. תכלת. שמיים.

אשה חכמה מאוד כתבה מזמן ש”כל בית צריך מרפסת” ,לפעמים מרפסת צריכה רק טיפטיפה כדי להיות הכי. טיפה צמחיה, טיפה מקום לשבת, וטיפה אור.

  ואם היה לי שקל על כל מרפסת שראיתי במהלך ייעוצים ,שמשמשות רק לאיכסון או לתליית כביסה, הייתי רובצת מזמן בבורה בורה עם ביקיני וכוס גדולה של גארג’ דה פאפא.

חבל, זאת לא הגדרה, לבזבוז מרפסת בצורה איומה שכזאת.

הרי החיים בישראל, נותנים לנו ברוב השנים,9 חודשים של אויר צח, שמש ואור, אז הכי כייף נעים ופשוט להיות בחוץ.

והגודל של המרפסת, ממש לא קובע. ישנן מרפסות צרות עד אימה ברוחב דקיק שגם בהן אפשר להכניס אדנית סמוך למעקה ,וכיסא ולידו עוד כיסא, עם שולחן בקוטר סמלי ממש.  רק כדי להניח כוס. בגדולות יותר אפשר להכניס מערכת ישיבה לארוחות ערב , כיסאות נוח, ג’קוזי להשתכשך בו, ואפילו בריכה .

 בפעם האחרונה שתכננתי בריכה על גג, הלקוחה הייתה שחיינית רצינית, החלל לא אפשר למקם בריכה בגודל הגיוני לשחיה בגינה, גודל המגרש היה קטן, והגג השטוח קיבל תפנית תכנונית מרתקת. זרמים חזקים הוכנסו למפרט הטכני שלה, והלקוחה שוחה קילומטרים בבריכה פצפונת פשוט מול הזרם.

וצמחיה אינה נושא כאוב, ויסלחו לי כל הורגי הצמחים והפרחים באשר הם. כן, אפשר גם אחרת. אפשר לשתול צמחים לאנשים אלימים שכמוכם, כמו משפחת הסוקולנטים הסלחנית ,שתחכה בעציץ, תלוי או שתול  בגוון ירוק חביב עד שתחזרו מטיול של שלושה חודשים במאצ’ו פיצ’ו.

 לא. לא יקרה להם כלום, וברגע שתשקו אותם ,הם ימשיכו להיות ירוקים.

ולאלימים במיוחד, שחובבים פרחים, מערכת השקיה ודישון קטנטנה+ טפטפות תעשה את העבודה.  ממש לא סיפור. צריך להתעסק עם ההתקנה רק שעתיים וזהו. קטן עליכם. ואז גם יהיו  פרחים. ואם ממש לא בא לכם, כמה מאות שקלים בודדים לגנן איכותי, וסיימתם עם זה.

רק תדאגו לנקודת מים וחשמל מסודרת ליד מערכת ההשקיה. ואישור קונסטרוקטור במידה וחשקה נפשכם בבריכה או ג’קוזי .

 כן, קצת בעיה אם לא חשבתם על זה כשבניתם/ שיפצתם בפעם האחרונה. כי זאת, באמת נקודה חשובה. בלי זה כל מה שרשום למעלה לא יעבוד ותאלצו להמשיך להשתמש במשפך..

אז בפעם הבאה שאתם קונים דירה חדשה, ואתם מתבאסים ממרפסת של 12 מ”ר, ומתלבטים מה לעשות ואיך, פשוט תתקשרו. אשמח לעזור לכם.

כתיבת תגובה